Jak se pije absint?

Je velmi důležité vědět, jak se absint správně pije. Pokud si koupíte lahev čistého absintu a zkusíte ji vypít, je to nejlepší způsob, jak se zabít nebo si přivodit otravu alkoholem. Absint doporučujeme nikdy nepít čistý, ale jen naředěný. Pijte ho tedy tradičním způsobem nebo ve formě různých koktejlů, které absint obsahují.

Tradiční způsob servírování absintu

Právě způsob tradičního podávání absintu je jedním z důvodů, proč je tak populární. Celý tento rituál je velmi kouzelný a byla by škoda se o něj ošidit. Nejlepší je pořídit si absintovou fontánu, v mnoha barech ji mají, ale můžete si ji dnes snadno koupit i na internetu. Samozřejmě, pokud nechcete kupovat tradiční fontánu můžete vodu nechat kapat i jinak.

Pro tradiční servírování samozřejmě potřebujete sklenici jemného absintu pro každou osobu, jednu fontánu absintu naplněnou chlazenou vodou, perforované absintové lžíce a kostky cukru.

Servírování je jednoduché: položte lžíci na naplněnou sklenici absintu. Na absintovou lžíci umístěte kostku cukru a sklenici umístěte pod jeden z kohoutků na fontáně. Na cukr nechte pomalu kapat vodu, dokud se nerozpustí. Správně naředěný absint by měl mít asi čtyři až šest dílů vody na jeden díl absintu.

Pokud nemáte fontánu, můžete ji nahradit třeba konvicí s vodou, pokud nemáte absintové lžíce, můžete je nahradit kovovým sítkem. Samozřejmě, aby to vypadalo krásně, je hezké si fontánu i lžíce koupit, obzvláště, pokud vám absint zachutná a chcete ho pít pravidelně.

Použijte kvalitní absint

Proč si kupovat levné náhražky absintu, když už ho chcete pít, nekupujte si jen obarvený drink s hromadou alkoholu, ale zainvestujte do skutečného absintu. Jen tak pochopíte, proč je tak populární a i když se vám po jeho konzumaci nezjeví zelená víla, můžete si jí aspoň představit.